Nebankovní půjčka na směnku

Trh s půjčkami je neklidné moře plné žraloků. Zkušení mořeplavci ním proplují bez sebemenší újmy, ti méně zběhlí ve věcech financí často zůstávají kořistí nenasytných žraloků, který zkonzumují i jejich kosti.

Toto přirovnání je možná prisilné, avšak to, že trh s úvěry je nebezpečný, je holý fakt.

Za chyby při půjčování peněz se tvrdě platí. Zatímco banky jsou poměrně seriózní instituce, jejichž cílem rozhodně není nikomu zruinovat život, totéž nemůžeme říct o nebankovních společnostech. Tyto firmy jsou velmi různorodé. Najdeme mezi nimi stabilní a seriózní společnosti, ale i firmy, jejichž úmysly jsou minimální sporné.

Na půjčkách se dá velmi dobře vydělat. Nebankovní společnosti jsou v tomto směru experty. Půjčit draze a zajistit, aby člověk všechno zaplatil.

Nebankovní společnosti se zajišťují různými způsoby – nejčastěji je to založením nemovitosti nebo podpisem směnky. Podpis směnky víceméně znamená, že zakládáte nemovitost.

Nebankovní půjčky na směnku – rizika, rizika a rizika

Nebankovní půjčky na směnku jsou velmi rizikové. Směnka je velmi dobře vymahatelná, takže ztráta střechy nad hlavou a všeho ostatního cenného majetku může být otázkou několika hodin.

Podepisováním směnky se člověk vystavuje velkému nebezpečí. Majitel směnky ji může po době splatnosti předložit soudu a ten je nucen podat příkaz k exekuci. Exekuce zahrnuje veškerý hodnotný majetek.

Nebankovní půjčky na směnku nejčastěji poskytují soukromí poskytovatelé půjček. Podepisovat směnku neznámým lidem je velmi nezodpovědné a nebezpečné. Takový poskytovatelé půjček mají často přímý zájem na exekuci, protože díky exekuci mohou na půjčce vydělat daleko více než bez ní. Pokud máte možnost, tak žádnou směnku nikdy nepodepisujte.