Hypotéka on-line

 

Povětšinou se s hypotékami setkáváme v bankách. Hypotéky jsou hlavně produktem bank, ale na trhu se objevují i ​​nebankovní společnosti, které nabízejí nebankovní hypotéky (nebankovní hypotéky).

 Nebankovní hypotéky jsou také dlouhodobé úvěry, no nebankovky si účtují mnohem vyšší úroky a poplatky jako banky. Hypotéku poskytují většinou pouze do 80% hodnoty zakládané nemovitosti. Jelikož nebankovky nenahlíží do bankovního registru, jsou nebankovní hypotéky alternativou pro klienty, kteří již záznam v tomto rejstříku mají. Někteří společnosti nevyžadují od klient dokladování příjmu a není nutný ani ručitel. Jsou společnosti, které pravidelný příjem od klienta požadují, ale ve srovnání s bankami jsou tyto podmínky benevolentnější.

Hlavním znakem těchto úvěrů je kromě dlouhé doby splatnosti i účelové využití prostředků. Peníze může klient použít na pořízení a rekonstrukci nemovitosti. Pokud nechce dokladovat účel použití, může se rozhodnout pro bezúčelovou hypotéku.
Jaké jsou požadavky na klienta?
klient musí být občanem ČR nebo jiné země Evropské unie. Pokud tento bod nesplňuje, musí vlastnit alespoň nemovitost na Slovensku, aby se mohl za hypotéku zaručit.
měl by mít pravidelný příjem
některé subjekty požadují minimální věk 20 let
nebankovky se snaží poskytovat hypotéky jednodušší aby vyvážili vysoké úrokové sazby a poplatky
Na co si dávat při nebankovních hypoték pozor?
základem je podrobné seznámení se se smlouvou
smlouvu podepisujte jen se seriózní společností, o které víte, že na trhu déle působí
seznamte se s podmínkami a sankčními poplatky
nevybírejte produkt unáhleně, najděte si čas a zvažte nabídky více společností
Nebankovní hypotéka - pozitiva
jednodušší cesta k získání hypotéky
klient může mít záznam v bankovním registru
expresní vyřízení
Nebankovní hypotéka - negativa
úrokové sazby a poplatky jsou oproti bankám mnohem vyšší
hrozba, že klient zvolí neseriózní společnost
Základní druhy hypoték
 


 

Hypotéka na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti je základním hypotečním produktům od nebankovních společností. Je primárně určena na pořízení nemovitosti (dům, byt, pozemek) ale i na rekonstrukci. Na rozdíl od hypoték od bank lze tuto použít na vyrovnání při dědickém řízení nebo při rozvodu.

Americká hypotéka je financování založené dlouhodobý úvěr. Při tomto produktu není nutné dokladovat využití půjčených finančních prostředků.

Hypotéka na refinancování úvěrů je vhodným řešením, když se klient dostane do nemilé situace, kdy splácí souběžně několik úvěrů. Je pro něj pak výhodnější vzít si jeden úvěr a tímto ostatní úvěry vyplatit.

Zpětný leasing nemovitosti je možnost, jak klient může získat peníze za dům nebo jinou nemovitost aniž by o ni přišel. Nemovitosti prodá leasingové společnosti, ale například bydlí v domě nadále a společnosti platí měsíční splátky, čímž si nemovitost vykupuje zpět. Po dosplácaní se opět stává jeho vlastnictvím.